SİPARİŞ SORGULA
background

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

İnstagram akış yenilenemedi hatası olduğu durumlarda o anlık uygulamaya giriş yapamıyoruz. Problemin büyüklüğüne bağlı olarak hesabımızdaki özellikler işlevini kısmi yada tamamen kaybeder. Örnek olarak mesaj bölümü, fotoğraf video yüklenmesine izin vermeyebilir. Peki İnstagram akış yenilenemedi sorunu neyden ortaya çıkar, kesin çözümü var mı gibi sorularınıza belli başlı çözüm yolu sunmaya çalıştık sizlere.

İnstagram Akış Yenilenemedi Sorunun Sebepleri

İnstagram akışın yenilenmemesinin belli başlı sebepleri olabilir. Ne de olsa 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip bir sosyal medya platformu. Akış yenilenmemesinin belli başlı sorunlarını sıralayacak olursak şu şekilde olabilir.

  • Sunucular Çökmüş olabilir.
  • Bağlantınızda ya da cihazınızda sıkıntı olabilir.

Bunun gibi basit anlaşılacak küçük sorunlara sahip olabilir. Peki bunları nasıl çözüp İnstagramı kullanmaya devam edeceksiniz. Sorunu çözmek için ilk başta İnstagramın akış yenilenemedi hatasının kaynağını bulalım sonrasında ise çözümleri uygulamaya geçebilirsiniz. Size rehberimizde hem sorunları hemde çözümlerini anlatıyor olacağız.

Dikkatinizi çekebilir >> Instagram anket nasıl yapılır

İnstagram Sunucuları

Aylık 1 milyar gibi aktif kullanıcıya sahip sosyal medya platformu da bizim gibi insanlar gibi tasarlanıyor. Bu yüzden sistem hataları olabiliyor. Bazen biz kullanıcıların hiçbir etkisi olmamasına rağmen İnstagram çökebiliyor. Çökmekten bahsettiğimiz olay ise telefon ve bilgisayar ile sunucu arasındaki bağlantının kesilmesi oluyor. Çökmenin el ile tutulabilir bir sebebi yok. İnstagram geliştiricileri sunucu üzerinde bakım çalışması bile yapıyor olabilir. Veya sunucuları kontrol edilirken hata belirlenebilir. Böyle durumlar ortasında İnstagram çöker ve akış yenilenemedi sorunu ortaya çıkar.

Bağlantınız Veya Cihazınızdan

İnstagram akış yenilenemedi hatasının bir diğer nedeni ise sizin internet bağlantınız yada telefonunuzdan kaynaklı sorun olmuş olabilir. Arkadaşlarınıza olayı danışın ve onlarında bu sorun ile karşılışıp karşılaşmadığını sorun. Eğer arkadaşlarınızda herhangi bir sorun yok ise bu büyük ihtimalle sizin internetiniz ve cihazınızdan kaynaklıdır.

İnstagram Akış Yenilenemedi Hatasının Çözüm Yolları

Bu hatayı düzeltmek için birkaç çözüm yolu olmasının yanında sizin elinizden bir şey gelmeyecek çözümlerde vardır. Mesela İnstagramın sunucuları tarafından oluşan hata sadece bir ekip tarafından düzeltilir. Biz hata sizden kaynaklı ise çözmek için başvuracağınız yolları sunacağız. Bunlar belli başlı şunlardır.

  • İnstagramı Tekrardan İndirin
  • Telefonunuzu ve İnternetinizi Kapatıp Açın
  • Sorunu İnstagram’a Bildirin

Akış yenilenmemenin çözümü kısa ve basit çözüm yolları olmasının yanında belli bir sıralaması da vardır. Mesela ilk başta sorunun kaynağını bulmamız lazım ondan sonrası ip çözüğü gibi gelecektir.

Hatanın Kaynağını Bulun

Çözüm önerilerini açıklamadan önce hatamızın tam olarak neyden kaynaklı olduğunu bilmeliyiz. Eğer sunucu kaynaklı olduysa sadece geliştirici ekibinin problemi gidermesini beklemeliyiz. Sunucu kaynaklı olup olmamasını anlamanın yolları ise çevrenizde veya arkadaşlarınızın arasında bu hata ile karşılaşmış olan var mı diye kontrol etmenizdir. Sonrasında ise Downdetector adlı siteye mutlaka bakınız. Sebebi ise dünya genelinde aynı  saatte aynı sorunlarla karşılaşmış binlerce kullanıcı görebilirsiniz. Eğer görüyorsanız hata sunucu kaynaklıdır.

İnstagramı Tekrardan İndirin

Telefonunuzda yüklü olan İnstagram uygulamasının verilerini temizlemek bir farklı deyişle sıfırlamak çoğu zaman İnstagram akış yenilenmedi hatasını çözüm yoluna sokar. Temizlik yapmanın en kolay yolu ise kaldırıp geri yüklemektir. Telefonunuzdan İnstagramı kaldırın ve hangi istemciyi kullanıyorsanız App Store veya Google Play uygulamalarından geri indirin. Ardından hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda sorunun çözüleceğini göreceksiniz.

Telefonunuzu ve İnternetinizi Kapatıp Açın

İnternet bağlantınızdan kaynaklı karşılaşacağınız hatayı anlamanız için YouTube gibi uygulamalara giriş yapın ve internetinizi kontrol edin. Eğer Wifi ile bağlanıyorsanız ise modemi kapatıp 5 dakika sonra tekrar açmayı deneyin. Aynı işlemi kendi internetiniz içinde geçerli lakin eğer işe yaramaz ise de telefonunuzu tamamen kapatıp açın. Eğer sunucu hatasından kaynaklı değilse büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Sorunu İnstagram’a Bildirin

Çökmeden kaynaklı bir hata ise zaten yetkililerin bundan haberi vardır ve düzeltmek için uğraşıyorlardır. Ancak yine de İnstagrama sorunu belirtmekte fayda var. Bunun için;

  • İnstagramı açıp hesap ayarlarına gidin.
  • Sayfanın altında duran yardım başlığı altında kalan Sorun Bildir seçeneğini seçin.
  • Açılan bölümü doldurmanız gereken şekilde doldurun ve şikayet formunu İnstagrama geri gönderin.

Bu aşamadan sonra artık sizin yapacağınız hiçbir şey kalmıyor. Bunlara rağmen sorun devam ediyor ise beklemekten başka çareniz kalmıyor.