SİPARİŞ SORGULA
background

Instagram’da Hesap Nasıl Dondurulur?

Instagram’da Hesap Nasıl Dondurulur?

Dünya çapında en fazla kullanılan sosyal medya mecralarından biri olan Instagram’da hesap yönetimi konusunda çok farklı işlemler gerçekleştirilebilir. Hesabınızı askıya alma, instagram hesabı kalıcı olarak silme ya da instagram hesabı dondurma gibi işlemleri de dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlere farklı nedenlerden dolayı gerek duyabilirsiniz. İkinci ya da yeni bir hesap açtınız veya o platformdan bir süreliğine ayrılmak istiyorsunuz, bu durumda geçici instagram dondurma işlemine gerek duyacaksınız. Bu işlemi sırasıyla açıklayacağımız yazıda telefondan instagram dondurma ve bilgisayardan instagram dondurma işlemleri hakkında da en detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. İnstagram dondurma linki ile başlayıp işlem sırasında karşılaşabileceğiniz instagram hesabım donmuyor veya instagram dondurma süresi gibi önemli bilgiler ile işleminizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. 

Bilgisayardan Instagram Hesabı Dondurma

Instagram kullanıcıları hesaplarını kapatabilmek için mobil veya bilgisayar üzerinden bu işlemi yapabilme tercihine sahiptir. Hesap dondurma işlemine karar verildikten sonra eğer bilgisayar üzerinden bu işlemi yapacaksanız instagram sitesine giriş yapın. Buradan kendi hesabınıza girin, profil sekmesi üzerinden “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayın. Bu seçenek sonrasında hesap dondurma linki olarak ekranın hemen altında “hesabı geçici kapat” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. İnstagram geçici kapatma işlemine dair e-posta adresinize bir bilgilendirme gönderecektir. Belirtilen süre dahilinde instagram hesabınız dondurulmuş olarak kabul edilecektir. 

Mobilden Instagram Hesabı Dondurma

Bilgisayar ya da telefon üzerinden instagram hesabınızı kapatacak olursanız üyelik bilgilerinizi biliyor olmanız gerekir. Mobilden bu işlemi yapacaksanız, işlemleri tamamlamak için üyelik bilgisi ve şifre istenecektir. Bunları doğru olarak girmeniz gerekir. Eğer bilmiyorsanız “şifremi unuttum” seçeneği ile parolanızı sıfırlayıp instagram geçici dondurma işlemini yapabilirsiniz. Ancak bu işlem mobilde uygulama üzerinde yapılamayabilir. Bunun için mobil cihazlarınızda tarayıcı üzerinden instagram sayfasına gidin ve buradan hesabınıza giriş yapın. Telefondan Instagram hesap dondurma linki bölümüne gelmek istiyorsanız, profil ayarlarında profili düzenle sekmesine gelin. “Profili Düzenle” seçeneği ile geçici hesap kapatma işlemini tamamlayın. Karşınıza çıkacak “Hesabınızı neden kapatıyorsunuz” sorusu için gerekli maddeyi seçin. 

Tavsiye : Instagram mavi tik nasıl alınır ?

Instagram Hesabı Dondurulunca Veriler Kaybolur mu?

Kullanıcıların instagram kapatma geçici işlemi için en çok merak ettiği konulardan bir tanesi dondurulan hesaptaki verilerin kaybolup kaybolmayacağıdır. Paylaşılan gönderiler, yapılan beğeni veya yorumlar, mesajlaşmalar bu işlem sonrasında kaybolur mu diye merak ediyorsanız, Instagram bu konuda kesin bir güvence vermektedir. Eğer ki hesabınızı dondurdunuz ancak bir süre sonra tekrar açtıysanız tüm verileriniz hesapta duracaktır. 

Instagram Dondurma Sonrasında Takipçiler Silinir mi?

Geçici instagram kapatma işlemi sonrasında hesabınızı tekrardan aktifleştirdikten sonra takip edilen veya takipçi listenizde de bir eksiklik yaşamazsınız. Kimi zaman bazı gönderilerin olmadığı gözükse de bu çok nadir yaşanan bir durumdur. 

Instagram Dondurma Süresi Ne Kadar?

İnstagram dondurma geçici olarak yapılmaktadır. Yani belirli bir süre sonra geri dönecekseniz dondurma işlemi daha mantıklı olabilir. Kalıcı olarak silmek isterseniz farklı adımlar izlemeniz gerekir. Ancak hesap dondurma işleminde belirli bir süre olabilir. İnstagram dondurma açma arasında belirli bir süre bekleyebilirsiniz. Eğer ki dondurma işlemi sonrasında hesabını aktifleştirmek istediniz ancak bu gerçekleştirilemedi, bu durumda biraz daha beklemeniz gerekebilir. İnstagram dondurma süresi genelde 24 saat ya da 48 saat gibi bir sürede olabilir. Bu süre sonrasında tekrardan aktifleştirebilirsiniz. Ayrıca Instagram hesap dondurma 1 hafta beklemeden tekrardan açılıp dondurma işlemi yapılmaya çalışılırsa da “üzgünüz, hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin. birkaç gün sonra tekrar dene.” gibi bir uyarıyla karşılaşabilirsiniz. 

Instagram’da Dondurulmuş Hesap Nasıl Aktif Yapılır?

Hesap dondurma instagram üzerinde mobil veya bilgisayardan kolayca yapılabilir. Instagram hesabımı donduramıyorum gibi bir sorunda bekleme süresini göz önüne alabilirsiniz. Hesap bilgilerinizi unutursanız şifremi unuttum seçeneğiyle devam edilip, hesap aktifleştirme işlemi yapılabilir. Instagram hesap dondurma açma işlemi için ise kullanıcı bilgilerinizle giriş yapmanız hesabın aktif olması için yeterli olacaktır.