SİPARİŞ SORGULA
background

Instagram Fake Hesabın Kime Ait Olduğunu Bulma

Instagram Fake Hesabın Kime Ait Olduğunu Bulma

İnstagram günümüzde kullanmayan kalmamış oldukça popüler olan sosyal medya uygulamasıdır. Her ne kadar fazla kullanılsa da fake hesaplar, taklit hesaplar, priw gibi hesaplarda çoktur. Çoğu zaman oluşturulan bu fake hesapları kullananın kim olduğuna dair bir merak oluşur. Kullanıcıların sıklıkla araştırdığı Fake Hesap Nasıl Bulunur sorusuna gelecek olursak elimizdeki durumları nasıl değerlendirebileceğimizi göstereceğiz.

İnstagram’da yeterince zaman geçirmiş herkes eminimki fake hesap ile karşılaşmıştır. Ya mesajlardan ya da takipçi olarak karşımıza çıkan bu fake hesaplar genellikle profil fotosu internetten koyduğu veya profil fotosu yoktur. Cinsiyetleri hakkında pek bir yorum yapılamıyor çünkü sonuç olarak bir fake hesap olduğundan cinsiyeti de sahte olabilir ki erkeklerin çoğu fake hesap açarken kadın cinsiyetinde hesap açmaktadır.

Sahte İnstagram Hesabını Bulma Yolu

Dijital uygulamaların neredeyse hepsinde fake hesap bulunmaktadır ve kullanımı oldukça fazladır. Gerçek hesap üzerinden paylaşım yapmak istemeyen onlarca kullanıcı fake hesap oluşturarak paylaşımlarını öyle yapıyor. Çoğu zaman gerçeği yansıtmayan bu hesaplar takipçisi ve hesap içi etkileşimi pek uymuyor. Sebebi ise İnstagram takipçi satın alma gibi yollara başvurduklarını gösteriyor. Peki ya fake hesap nasıl bulunur ?

Öncelikle fake hesap uygulamasının olmadığını söylemek gerekiyor. Lakin püf noktası ile fake hesap hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Fake hesabın kullanıcısının kime ait olduğunu anlamak için:

  • Giriş ekranına girip oradan şifremi unuttum yapınız. Ardından merak ettiğiniz fake hesabın kullanıcı adını giriniz.
  • Şifre yenileme işlemi için iletilen bildirimde mail adresinin bir kısmı gösterilmektedir. Gizlilik kuralları çevresinde mailin sadece küçük bir yeri gösteriliyor.
  • gösterilen mail adresini inceleyecek olursak fake hesap hakkında bilgi edinebiliriz. Düşündüğünüz kişinin mailine benzeyebilir. Lakin fake hesap açan kişi büyük ihtimalle fake mail adresi de açmış olabilir.

Tavsiye Hizmet : Instagram düşmeyen takipçi satın al

Fake Hesabın Bulunmadığı Durumlar

Fake hesap bulma yolunda yukarıdaki işlem çoğu zaman işe yarıyor lakin bulunamadığı durumlarda oluyor. Dediğim gibi fake hesap açanlar fake bir mail adresi de açabiliyorlar. Bu sayede şifremi unuttum gibi bir yöntem ile de düşündüğünüz kişi olsa da sahte hesap açtığı İnstagram profili konusunda net bir bilgiye sahip olamıyoruz.

Kendi Adımıza Açılan Fake Hesap

İnstagram’da kendi adımıza açılmış Fake hesap ile karşılaştığımız durumlar olabilir. Böyle bir durumda İnstagram’a bildirilmesi gerekir. Benim adıma açılan fake hesap gibi bir nedenle yollanılan şikayet sonrası şikayet ettiğiniz hesap incelemeye alınır. İnceleme sürecinin sonunda eğer hesabın fake olduğu anlaşılır ise hesap tamamen kapatılır.