SİPARİŞ SORGULA
background

Instagram Kaydedilenler Toplu Nasıl Silinir?

Instagram Kaydedilenler Toplu Nasıl Silinir?

Kullanıcıların İnstagram kullanırken akıllarında bir sürü soru bulunabiliyor. İnstagram hakkında bilmedikleri onca şeyi araştırırken kendi sorunları veya merak ettikleri konu üzerine küçük araştırmalar üzerinde duruyorlar. Bu soru da onlardan bir tanesidir. İnstagram’da kaydedilenleri toplu bir şekilde nasıl silineceği hakkında bilgileri sizler için derledik ve önünüze sunuyoruz. Kullanıcılar sosyal medyada gezerken karşılarına çıkan gönderiyi tekrardan karşılarına çıkmayacağını az çok bilir. Ne de olsa İnstagram gibi büyük uygulamaların milyonlarca kullanıcı tarafından sürekli gönderi atılır. İnstagram ve onun gibi uygulamalarda bunun için önlem almış ve kaydedilenler diye bir sayfa oluşturmuş. Siz kullanıcılar beğendiğiniz hoşunuza giden gönderileri kaydedip onları sonradan görebiliyorsunuz. Beğendiğiniz bir gönderiyi kaydetmek çok basittir. Tek yapmanız gereken gönderinin sağ altında kaydet ikonuna tıklamak olacaktır. Lakin kullanıcılar kaydettikleri gönderileri silmek isteyebilirler ve gönderiyi seçip kaydedilenlerden kaldır seçeneğine tıklayarak gönderiyi kaldırabilirler. Peki ya kaydedilenleri toplu şekilde nasıl kaldırabilirim?

Kaydedilenleri Toplu Şekilde Nasıl Kaldırabilirim?

Az önce anlattığımız gibi İnstagram’da milyonlarca gönderi bulunuyor ve karşınıza çıkan gönderiyi hemen hemen tekrardan göremiyoruz. Bu yüzden İnstagramın bunu önlemek için kaydedilenler bölümünü açtığını biliyoruz. Ancak kaydettiğimiz bu gönderiler bir yerden sonra hoşunuza gitmeyebilir ve kaldırmak isteyebilirsiniz. Sorumuza gelirsek eğer Kaydedilenler toplu nasıl silinir? Daha rahat anlatabilmek adına madde madde anlatalım.

  • İlk başta İnstagram profilinize girip sağ üst köşede üç çizgiye tıklayın.
  • Ardından karşınıza çıkan alt sıralarda bulunan kaydedilenler bölümüne gelin.
  • Kaydedilenlerin içinde olanları yani silmek istediğiniz gönderileri yeni bir koleksiyonda toplayınız.
  • Koleksiyonda topladığınız gönderileri kontrol ettikten sonra koleksiyonun üzerine tıklayın ve koleksiyonu silin.

Bu şekilde daha rahat toplu bir şekilde gönderileri kaldırabilirsiniz. Yada isterseniz “ben koleksiyonla uğraşmak istemiyorum” diyorsanızda tek tek kaldırabilirsiniz.

Tavsiye Hizmet : Instagram beğeni satın al

İnstagram’da Kaydettiklerimi Başkası Görebilir mi

İnstagram’da gezinirken karşınıza çıkan gönderiyi kaydedebilirsiniz bu olağan dışı bir şey değil ama sizin kaydettiğiniz bir gönderiyi başkasının görmesi olağan dışı olurdu. Bu yüzden İnstagram beğendiğiniz bir gönderiyi dm den arkadaşlarınıza göndermeniz için bir bölüm oluşturmuş ve arkadaşlarınızla beğendiklerinizi paylaşmanız oldukça sıradan. Şöyleki kaydettiğiniz gönderiler otomatik olarak sizin özeliniz olur ve başkasının görmesi gizlilik haklarına girer her ne kadar kaydettiğiniz gönderi topluma açık olsa da. Bu yüzden sizi takip eden kullanıcılar dahil kimse sizin kaydettiğiniz gönderileri asla göremez.

İnstagram’da Koleksiyonları mı Kimler Görebilir

İnstagram’da oluşturduğunuz koleksiyonlar ayrı bir sekmedir. Kaydedilenler sayfasında yeni bir sekme olarak gözükür ve ister kaydedilenlere ister oluşturduğunuz koleksiyona girebilirsiniz. Ve koleksiyonlar da aynı kaydedilenler gibi sizden başkası göremez ve görmesi dahilinde gizlilik haklarına girer. Tabi eğer siz kendi cihazınızdan başkasına göstermeniz bunların dışında kalıyor.

İnstagram’da Kaydedilenleri Geri Getirme

İnstagram’da kaydettiğiniz gönderiler kaydedilenler sekmesinde görülür. Bunu artık hepimiz biliyoruz peki silmek istediğiniz ve sildiğiniz gönderileri geri nasıl getirirsiniz. Maalesef geri al gibi bir tuş bulunmamakta bu yüzden kaldırdığınız videonun milyonlarca gönderi içinde kaybolduğunu tekrar kaydetmek için arayıp bulmanızdan başka çare kalmıyor.