SİPARİŞ SORGULA
background

Instagram Mesaj Gitmiyor

Instagram Mesaj Gitmiyor

Sosyal medya mecraları arasında en fazla tercih edilen platformlardan biri olan Instagram, kimi zaman yoğun kullanıma veya kullanıcı hesap tercihlerine bağlı olarak bazı özelliklerini devre dışı bırakabiliyor. Program kaynaklı olarak hatalar da kimi zaman olsa da bunlar güncellemeler eşliğinde kısa sürede çözülebilmektedir. En çok karşılaşılan sorunlardan biri de DM yani mesaj hatalarıdır. Instagram’da gönderilere, hikayelere mesaj atılabildiği gibi kişiler özel mesaj kutuları sayesinde karşılıklı da konuşabilirler. Peki bu özellik üzerinden Instagram mesaj gitmiyor gibi bir sorun yaşanırsa ne gibi çözümler vardır? Öncelikle burada karşımıza çıkan hata uyarısını dikkate alarak çözüm önerilerinin üzerinden tek tek deneme yapmamız gerekebilir. 

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Nasıl Çözülür? (2022)

Instagram mesajları gitmiyor hatası nasıl çözülür noktasında ele alınabilecek oldukça farklı durumlar olabilir. Hatanın kaynağını doğru tespit edebilirseniz kısa sürede çözüm de bulabilirsiniz. Eğer mesaj göndermek isteyeceğiniz kişi tarafından mesaj engeli ya da hesap engeline alınmışsanız mesajınız gitmeyebilir. İnternet sorunu nedeniyle de verileri alıp göndermede sorunlar yaşanabilir. Bir diğer sorun kaynağı da direkt uygulamadan dolayı olabilir. Yazılımsal bazı sıkıntılar da mesaj alıp göndermede sorunlar yaşanabilir. Çözümü noktasında eğer hesap veya mesaj engelinizin olup olmadığını anlamak isterseniz farklı bir hesaptan kişiye mesaj atmayı deneyebilirsiniz. Diğer durumlar için ise interneti kapatıp açma, uygulamadan çıkıp tekrardan girme gibi standart çözümler uygulanabilir. Eğer sorun halen devam ederse internet kaynaklı devam eden bir sorun olabilir. 

Dikkatinizi Çekebilir >> Instagram Fotoğraf Yükleme Sorunu

Instagram Mesaj Gitmiyor Sorunu Neden Olur?

Instagram’da başka bir kullancıyla DM yoluyla mesajlaşırken birden mesaj gönderip almada sorunlar yaşarsanız, bunun birden fazla nedeni vardır. Birden yaşanan sıkıntılarda genelde internette veri alıp gönderme yaşanan sıkıntılar buna neden olabilir. Bir diğer neden ise uygulamanın güncel olmaması nedeniyle olabilir. Arka planda uygulamanın güncellemesi yapılırken, uygulamadan gönderme yapmaya kadar farklı durumlar yaşanabilir. Ya da mesajlaşmada yeni özellikler varsa yeni güncellemenin manuel olarak yüklenmesine ihtiyaç duyulabilir. Mesajları alabiliyor ancak instagram neden mesaj gitmiyor gibi bir sorun varsa bu tamamen sizden kaynaklı bir hata olabilir. Mesaj tercihlerinizi, yazılım ve uygulama güncellemelerini kontrol edebilirsiniz. 

Tavsiye site: https://takipcibul.net/

Instagram Sunucu Sorunu ( Instagram Çökmesi )

Sosyal medyada bazı zamanlarda bütün kullanıcılar aynı anda aynı sorunla karşılaşabilir. Bunun nedeni uygulamaların çökmesi anlamına gelebilir. Birden yüklenme yapılmasıyla uygulama sunucunun bunu karşılayamaması olabilir ya da uygulama sunucularına yapılan saldırılar sonucunda çökme gibi durumlar yaşanabilir. İnstagram mesajları gitmiyor hatası da eğer birçok kullanıcı tarafından alınıyorsa uygulamanın çökmesi, yavaşlaması gibi sorunlarla karşılaştığı anlamına gelebilir. 

Instagram Mesaj Engeli

Instagram’da mesaj alma noktasında bazı kısıtlamalar koyabilirsiniz. Kimlerden mesaj alabileceğinizi seçebilirsiniz. Eğer belirli kişilerden mesaj almak istemezseniz bunu da kullanıcı isimleriyle birlikte sisteme kayıt edebilirsiniz. Instagram mesaj neden gitmiyor sorununda kimi zaman böyle bir durum yaşanabilir. Yani instagram mesaj engeli gibi seçeneklerden dolayı mesaj atamayabilir ya da alamayabilir olabilirsiniz. 

Instagram Hesap Engeli

İnstagram mesaj kısıtlaması dışında komple bir hesabı engellemek gibi bir seçenekte bulunabilir. Eğer bir hesabı engellemiş ya da bir hesap tarafından engellenmişseniz profil görüntülemesi ve mesaj alma-gönderme gibi özelliklere erişemeyebilirsiniz.

İnternet Kaynaklı Sorunlar

İnternet kaynaklı sorunlarda kimi zaman sadece uygulamalar etkilenirken kimi zaman da direkt internet hızı yavaşlayıp tüm uygulamalara geç erişim sağlanabilir. Instagram mesaj gelmiyor ve gitmiyor gibi sorun karşısında internette başka bir siteye de giriş yapmaya çalışarak bunu test edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir >> Instagram Yorum Satın Al

Instagram Mesaj Nasıl Gönderebilirim?

Instagram’da mesaj göndermek için Direct Message yani özel DM kutusunu kullanırsınız. Buradan mesaj kutusu açık herkese mesajınızı iletebilir. Profil sayfalarını, gönderileri, fotoğraf ve videoları gönderebilirsiniz. Mesaj içeriğinde o anda tek görüntüleme özelliğine sahip video ve fotoğraflarda oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu içeriklerinizde Instagram’ın sunduğu filtre özellikleri de kullanılabilir. İnstagramda mesaj gönderemiyorum derseniz sorunun hangi sebepten kaynaklandığını tespit etmelisiniz. ‘’ Instagram mesajları gönderilemiyor’’ hatası için uygulamadan kaynaklı bir durum olduğunu tespit ederseniz bunu uygulamanın çözüm merkezine de bildirebilirsiniz. 

Instagram Güncellemeleri

Herhangi bir uygulamada güncelleme yapılmasından dolayı kullanıcılar o uygulamaya giriş yapamayabilir ya da DM hataları, fotoğraf yüklenmemesi gibi hatalarla karşılaşabilirler. Instagramda da mesajların gönderilmemesi ‘Gönderiliyor’ ya da başarısız ibaresiyle belirtilir. instagram mesaj gitmiyor çarpı işareti ile gönderim işlemini iptal edebilir yeniden deneyebilirsiniz. Eğer halen mesaj gitmeme problemi varsa uygulama mağazasından o uygulamanın güncelleme durumunu kontrol edebilirsiniz.