SİPARİŞ SORGULA
background

Instagram Postu Hikayede Nasıl Paylaşılır?

Instagram Postu Hikayede Nasıl Paylaşılır?

İnstagram postu, gelen güncelleme ile herkese açık bir şekilde paylaşılmış olan gönderileri hikaye kısmına ekleyebilmekte. Herkese açık paylaştığınız gönderi hikayeleri arkadaşınız, mizah sayfaları yada içerik üreten bir kullanıcı tarafından görülür. Onlarda sizin paylaştığınız hikayeyi referans olarak kendi hikayelerinde paylaşabilirler. Bunları yaparken kendi gönderinizi başka kullanıcı tarafından paylaşılmasını istemiyorsanız aşağıdan nasıl kapatacağınızı gösterelim.

Hikayemizde Nasıl Post Paylaşabiliriz.

İlk olarak hikaye olarak paylaşmak istediğiniz postu seçin. İster arkadaşınızdan olsun ister içerik üreten herhangi bir kullanıcıdan olsun. Daha sonra her gönderide olan “arkadaşlarımla paylaş” kısmına yani beğenilerin yanında olan ok işaretine tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan menüden “Gönderiyi hikayene ekle” kısmına tıklayıp otomatik olarak seçtiğiniz gönderi hikaye bölümüne eklenir. Ek olarak gönderinin sol alt kısmında referans olarak gönderisini paylaştığınız kullanıcının hesap adı da gözükecektir. Bu referans profil sayesinde hikayenizi gören kişilerin o gönderiyi paylaşan kişinin hesabına gidebilecek ve orjinal içeriği tam olarak görülecektir. 

Tavsiye İçerik : Instagram paylaşım saatleri

İnstagram Postumun Hikayede Paylaşılmasını İstemiyorum

Diyorsanız eğer hesabınızın ya “Gizli Hesap” yada ayarlardan bu özelliği kapatmanız yetecektir. Bu İnstagram postunu hikayede paylaşma özelliğini kapatmak için yapmanız gereken:

  • İlk olarak profilinize girin ardından sağ üst bölümde bulunan üç çizgiye tıklayarak ayarlar bölümüne gidilmelidir.
  • Ayarlar bölümünden Gizlilik bölümüne girip Hikaye kısmına girilmeli.
  • Hikaye bölümünün ayarlarında “Hikayelerde Yeniden Paylaşmaya İzin Ver” ayarını kapattıktan sonra gönderileriniz başka kullanıcılar tarafından paylaşılmayacaktır.

Bunun dışında hesabınızı ayarlardan yine gizlilik bölümünden hesabınızı gizliye alıp gönderilerin hikayelerde paylaşımını engelleyebilirsiniz.

Hikayemi Nasıl 15 Saniyeden Uzun Çekebilirim

Önceden hikayelerde 15 saniyeden fazla hikaye paylaşamazken artık eninde sonunda gelen güncelleme sayesinde biraz da olsa değişiklik olmuştur. Aslında güncelleme yine sizin 15 saniyelik video paylaşmanıza izin vermiyor lakin hikayenizi çekerken süresi bittiğinde bile parmağınızı kayıttan çekmeyince ikinci hikayeyi otomatik olarak çekmeye devam eder ve kullanıcı hikaye çekerken hiç kesmiyor. Güncellemeden önce süre bitince ikinci hikayeyi çekmeye devam etmiyor direkt düzenleme kısmına geçiş yapıyordu. Fakat kesintisiz video çekmeyi kullanılır hale getirmişler. Çektiğiniz videoları otomatik olarak 15’er saniyeye bölerken birde önceden çektiğiniz içeriği hikaye bölümüne koyduğunuzda İnstagram o videoyu yine 15’er saniyelik hikayelere bölecektir. Galeriden direkt olarak seçtiğiniz videoyu artık hangi bölümünü atmam gerekiyor diye düşünmenize gerek kalmamış ve gerekli olan güncellemeyi getirmişler.