SİPARİŞ SORGULA
background

İnstagram Rozet Alma

İnstagram Rozet Alma

İnstagram rozet alma işlemi kullanıcının tanınmış bir kişi veya doğrulanmış bir profil olduğunun kanıtıdır. Birçok sosyal medya uygulamasının yaptığı gibi İnstagram’da rozet ile insanların tanınmış veya doğrulanmış kullanıcı olduğunu kanıtlıyor. İnstagram gibi sosyal medya mecraları kullanıcının doğru kişiye yada markayı takip ettiğinden emin olsun diye oluşturulan rozet gerçek hesapları öne çıkarmak amacıyla kullanılıyor. Ve bu doğrulanmış hesaplar arama motorunda rahatlıkla fark edilebilir bir durum. İnstagram’da doğrulanmış hesap rozeti almak zordur. Sadece belli kitleye sahip olmanız yetebilir bazen ise milyonlara ulaşsanız dahi doğrulanmazsınız. Bu İnstagram'ın kötü yanlarından birisidir. Peki İnstagram’da kimler rozet alabilir ?

İnstagram Doğrulanma Rozetine Kimle Sahip Olabilir ?

İnstagram’da herkes rozet alma hakkına sahiptir. Lakin bu doğrulanmış hesap rozeti insanlara dağıtılarak veya çekiliş ile verilmiyor belli bir kuralları ve şartları vardır. Tam olarak açıklamasa da belli başlı kriterler ortaya çıkmış. Ama bu kriterler kesinlik içermiyor sadece doğrulama şansını artırmak ile yetiniyor. İşte bazı kriterler bunlar:

  • Ünlülük - Hesabınız tanınmış bir kişiyi veya markayı temsil etmesi doğrulama almanızda yardımcı olur lakin mizah sayfaları gibi profiller ise doğrulama alması için kullanıcının tanınmış bir kişiye ait olması lazım.
  • Herkese Açık Hesap - İnstagram’da doğrulanmış hesap rozeti almanız için hesabınızın gizliliği “herkese açık” olmalıdır.
  • Eksiksiz Hesap - Biyografi, profil fotoğrafı ve gönderileri olan bir profiliniz olmalı yani İnstagram’da yeni hesap açtığınızda sizden istediği şeylerin olması gerekiyor.
  • Değerli Sayılabilir Bir Hesap - Aslında en zor kriterlerinden birisi ise bu. İnstagram’ın kullanıcıları değerli bir hesap olarak görmesi için hesabınız ya tanınmış bir kişi olması yada işletme hesabı olması gerekiyor. Belli takipçiye ulaştıktan sonra şansınızı deneyebilirsiniz eve ama biz size güzel bir haber vermek istedik. Ünlü olmadan da rozet alabilirsiniz.

Tavsiye İçerik : Instagram mavi tik nasıl alınır ?

Ünlü Olmadan Doğrulama Rozeti Alma

Yukarıda listelediğimiz tüm kriterleri yerine getirdiğinizde ve ünlüymüş gibi davrandığınızda hesabınız doğrulanabilir. Ayrıca takipçi sayısının önemi ise gerçek bir kişi olduğunuz ile sınırlanıyor. Yani gerçek kişi olmanızı kanıtlamanız yetiyor. Sizin gerçek birisi olduğunuzu kanıtlayan bazı şeylere ihtiyacınız olacaktır. Mesela bir web sitesinde sizin haberiniz olabilir yada bunun gibi bir sürü şey de olabilir. Peki ya bunlardan sonra? Bunlardan sonra aşağıdaki sıralamayı takip etmeniz yetecektir. 

  • Profilinize gidin ve ardından sağ üst kısımdaki 3 çizgiden ayarlara girin.
  • Ayarlara girdikten sonra Hesap kısmına tıklayın. Doğrulama iste seçeneğinden devam edin.
  • Sonraki sayfada çıkan başvuru formunu doldurun ardından Yasal adınızı, soyadınızı ve kimliğinizi yüklemeniz gerekecektir.
  • Sonra ise çalıştığınız sektör veya kategoriyi seçmeniz durumunda kalacaksanız. Müzisyen, İnfluencer, Spor, Gazeteci, vb gibi bir sürü kategori mevcut. Siz hangisi ile ilgileniyorsanız onu seçmenizi tavsiye ediyoruz.
  • Son olarak size bahsettiğim gerçek bir kişi olduğunuzu kanıtlayan bir web sitesi içeriği, gazete yazısı, marka haberi gibi bir ton siz ile ilgili olan haberleri buradaki yere girmelisiniz ve Gönder’e tıklayınız.