SİPARİŞ SORGULA
background

Instagram Şifremi Unuttum ve E-Postamı Bilmiyorum

Instagram Şifremi Unuttum ve E-Postamı Bilmiyorum

Instagram kullanıcılarının en fazla sorun yaşadığı durumlardan biri de şifre ve kayıtlı e-posta adresi adresinin unutulmasıdır. Sadece şifrenin unutulduğu ve e-postanın bilindiği durumlar çok sorun yaşatmasa da uygulamada kayıtlı e-posta adresinizi bilmiyorsanız şifrenizi yenilemeniz konusunda daha fazla uğraşmanız gerekecektir. “İnstagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum” gibi durumlarda ne yapmanız gerektiğine dair detaylı tüm bilgileri hazırladığımız yazıda bulabilirsiniz. 

Instagram Şifremi Unuttum

Uygulamaya giriş yaparken şifrenizi unuttuysanız sistem sizi “Şifremi Unuttum” seçeneğine yönlendirecektir. Ancak ilk olarak şifrenizde büyük ve küçük harf gibi karakterler varsa şifreyi doğru girdiğinizden emin olun. Eğer şifrenizi unuttuysanız “şifremi unuttum” seçeneği ile birlikte şifrenizi sıfırlayarak tekrardan belirleyin. E-posta adresinize gönderilen sıfırla kodu ile işlemlerinize devam edin. İki faktörlü doğrulama kodu açıksa bu işlemde telefonunuza da kod gelecektir. Sizin olduğunuz doğrulandığında yeni şifrenizi belirlemek için karşınıza çıkan sayfadan güçlü bir şifre oluşturabilirsiniz. Ancak instagram şifremi ve e postamı unuttum gibi bir sorununuz olacaksa durum bunun gibi kolay halledilemeyebilir.

Instagram E Posta Şifremi Unuttum

Instagram kullanıcıları şifrelerini unuttukları zaman e-posta aracılığıyla yeni bir şifre belirleyebiliyor. Ancak kişiler e-postalarını bilmesine rağmen ulaşamıyorsa şifre yenileme işlemi gerçekleşemez. E-posta şifresi unutulduğu zaman kullanıcılar birçok hesabında da şifre yenileme, o hesapla yeni üyelik oluşturma vb. işlemlere ulaşamaz. Yine de bu durum “instagram şifremi unuttum epostami bilmiyorum” durumuna karşı daha düzeltilebilir bir aşamadadır. Çünkü kurtarıcı e-postanızı biliyorsanız ya da e-posta adresinizde de iki faktörlü doğrulama açıksa telefonunuzla çok kısa sürede e-postanıza ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte unuttuğunuz Instagram şifrenizi de değiştirebilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum E Postamı Bilmiyorum Ne Yapmalıyım

Hesapların kurtarılması ve şifre değişikliği noktasında uygulamalar farklı yöntemler sunabiliyor. İnstagram şifremi unuttum e-postamı bilmiyorum 2022 yöntemleri noktasında da telefon numarası ile değiştirmek, Facebook ile giriş yapmak, Instagram Yardım Merkezi ve e-posta hatırlatma aracılı ile şifrenizi değiştirme gibi yöntemlerini deneyebilirsiniz. E-postanıza ulaşamazsanız Instagram hesabınızı geri vermez, gizlilik politikası dahilinde hesabın size ait olduğunu telefon ve e-posta aracılığıyla onaylı olmasına gerek duyar. Ele alacağımız yöntemlerden sonucunda e-postanıza ulaşıp Instagram şifrenizi değiştirme imkanı yakalayacaksınız. 

Tavsiye İçerik : Instagram'da kullanıcı adı nasıl değiştirilir ?

Telefon Numarasıyla Instagram Şifre Sıfırlama Yöntemini Deneyin

İnstagram şifremi ve e postamı unuttum seçeneğinde şifrenizi yeniden belirleyebilmek için telefon numaranızı kullanabilirsiniz. Hesabınızla bağlantılı olan bir numaranız varsa şifremi unuttum seçeneğinde telefon ile irtibata geçilmesini talep edebilirsiniz. Böylelikle yeni şifrenizi belirleyebilir, hesabınıza eriştikten sonra e-posta adresinizi de güncelleyebilirsiniz. 

Instagram Destek Merkeziyle İletişime Geçmek

Kullanıcılar, “instagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum ne yapmalıyım” noktasında Instagram ile de irtibata geçebilir. Ancak destek merkezi, şifresini ve kayıtlı e-postasını bilmediğiniz hesabın size ait olup olmadığını bilemez. Bu yüzden de Instagram Destek Merkezi’nin bu konuda yapacağı herhangi bir işlem bulunmamaktadır. 

Instagram Hesabının e-Postasını Hatırlatma Aracı

Burada her tarayıcıda farklı bir sistem olduğunu söylemek gerekir. Öncelikle en fazla tercih edilen Google tarayıcısı üzerinden örneği ele alacaksak, Gmail hesabına giriş yaparken e-posta çubuğuna tıkladığınızda o zamana kadar giriş yapılan e-postalar çıkabilir. Bunlar üzerinden sizin seçtiğiniz hesapla ilişkili olarak telefon numaranızı da isteyecektir. Bunun sonrasında Instagram’a kayıtlı olduğunuz e-posta adresinize ulaşabilir ve şifrenizi değiştirmeniz daha basit olabilmektedir. 

Hesaba Facebook ile Giriş Yapmayı Denemek

Instagram hesabınız ile Facebook hesabınızda bağlantılı hesap oluşturduysanız, Facebook hesabınızla Instagram’a şifre gerekmeden giriş yapabilirsiniz. Tabii bu işlem sırasında Facebook adresinizin telefonunuzda açık olması gerekir. Hesaba erişim sağladıktan hemen sonra günce e-posta adresinizi ve telefonunuzu sisteme kaydederek kullanımınıza daha rahat devam edebilirsiniz. 

Instagram Şifre ve E posta Bilgilerimi Bilmiyorum

Instagram kullanıcılarının yaşadığı şifre ve e-posta sorunlarının başında daha çok bunlara erişim sağlayamamak veya unutmak geliyor. Şifresini sürekli güncelleyen veya değişik harf ve sayı kombinasyonlarıyla bir şifre oluşturanlar, eğer bir yere not etmemişlerse çok çabuk unutabilirler. İnstagram şifremi unuttum e postamı bilmiyorum telefon numaramı değiştirdim gibi birçok nedenle Instagram’da hesabına ulaşamayan kimseler, yukarıda saydığımız yönttemleri deneyebilir. Ancak yine de ulaşılamayan bir hesap varsa bu durumda hesabın başkaları tarafından çalınmış olması ihtimali de söz konusu olabilir. Peki e-posta ve şifresi unutulan instagram nasıl kapatılır? Eğer başka bir hesaptan kendi hesabınızın aktif olduğunu görebiliyorsanız hesabı spamlayabilir ve kapanmasını sağlayabilirsiniz.